راه های زیادی برای بهبود بخشید« به وب سایت خود از جهت اینکه سایتی متناسب با اصول طراحی شود وجود دارد و بسیاری از این راه ها نیز بسیار ساده و بی دردسر می باشند . در ادامه با مــا همراه باشد .

آنالیز سایت

تجزیه و تحلیل سایت

شاید گام نخست برای این امر را بتوان استفاده از برنامه های تجزیه و تحلیل مناسب سایت شما در ابعاد مختلف باشد . سایت های گوناگونی هستند که این تجریه و تحلیل را انجام می دهند ولی اگر شما سایت خود را با سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی نموده اید می توانید از پلاگین Search Meter استفاده نمایید که به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است . این پلاکین می تواند به شما کمک کند که لغات یا واژگان کلیدی را از وبسایت خود بررسی نموده و آن ها را دنبال نمایید .

کلمات کلیدی مناسب

گامی دیگر که در راستای بهبود وبسایت خود می توانید از آن استفاده نمایید برنامه ریز کلمه کلیدی google Adwords است . هنوز  برخی از داده های مورد تجریه تحلیل گوگل ارائه نشده اند یا گوگل زیاد در آنها نمونه ارائه شونده را ندارد پس از این رو شما می تواند با تیزهوشی و استفاده از این واژگان سایت خود را در زمره سایتهایی که در جستجوهای گوگل در صفخات نخست دیده می شوند قرار دهید .

کلمه کلیدی

Authorship

گام سومی که درباره آن صحبت خواهیم کرد اضافه کردن کد Authorship گوگل به هدر سایت شماست . چند راه مختلف برای انحام این کار وجود دارد که برای سایت شما لازم است ولی شاید ساده ترین راه آن به شرح زیر باشد :

اگر شما یک سایت وردپرسی دارید نگران تایید پلاگین ها یا ایمیل نباشید . راه ساده این است که  کد مربوطه را در فایل header.php غالب خود نوشته و مطمئن شوید که لینک کد خود را جایگزین لینک پروفایل کنید .

انجام این کار می تواند موجب این شود که مشخصات شما در تمام برگه ها یا صفحات وجود داشته باشد و از دیدگاه گوگل این امر به سایت شما اعتبار می دهد .

disavow links

چهارمین پیشنهاد ما به شما دوستان گرامی ثبت دامنه در ابزار گوگل disavow links است . موضوعی که خصوصا پیش از ارائه الگوریتم پنگوئن توسط گوگل بسیار مهم و ضروری نمود می کرد . چیزی که وبمستر ها و کارشناسان سئو باید دقت زیادی به آن بکنند بررسی لینک ها و به خصوص بک لینک ها در وب سایت خود می باشد . خب بسیار جالب است بدانید که پدیده ای به نام پنالتی وجود دارد که بعدا بیشتر درباره آن صحبت حواهیم کرد ولی تا این حد بدانید که گوگل برحی سایت ها را به دلیل ارسال بک لینک های ضاید و غیر معتبر را اسپم شناسایی کرده و سایتهای دارای چنین بک لینک هایی را جریمه کرده و ارزش و اعتبار آن سایت را پایین می آورد .

ابزار Disavow Links که گوگل ارائه نموده است این امکان را به وجود می آورد که کسی که لینک های خراب یا اسپم خود ا که خود به سایت های دیگر داده یا اینکه دقبا و دشمنان او روانه کرده اند را با این ابزار به گوگل گزارش دهد و از جریمه شدن جلوگیری کند . پس یکی از مهمترین وظایف ما در قبال سایتمان بررسی اعتبار بک لینکهایی است که به سیات های دیگر می زنیم .

link

جاوااسکریپت ، یک نیاز مهم

گام پنجمی که در این مقاله بررسی می کنیم ترکیب تگ های جاوا اسکریپت با google tag manager است . Google Analustics ، twitter  و Google+ برخی از سایتهایی هستند که درخواست نصب کد جاوا اسکریپت را در سایت خود برای بالا بردن قدرت وبسایتتان پیشنهاد می کنند . اما متاسقانه استفاده از کدهای جاوا اسکریپت سرعت سایت شما را پایین می آورد که این می تواند موجب ضعیف شدن SEO سایت شما گردد .

برای صرفه جویی در زمانتان می توان این راه را پیشنهاد نمود که استفاده از ابزار google tag manager می باشد . قطعه ای از کد خود را در این ابزار قرار داده و این ابزار سرعت بالا آمدن سایت با وجود کدهای حاوا اسکریپت را امکان پذیر می کند .


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Follow Portfolio in Webula